Przerwa techniczna. Sklep tymczasowo niedostępny - zapraszamy wkrótce.

Do higieny - wszystko w jednym miejscu!
8 sierpień 2019, 09:15

Czyściwo bawełniane czy czyściwo włókninowe?

Czyściwo bawełniane czy czyściwo włókninowe?

Profesjonalne narzędzie do czyszczenia i wycierania w branży przemysłowej

Każdego miesiąca w zakładach przemysłowych w Polsce zużywa się setki ton czyściw. Czyściwo to materiał, którego głównym zadaniem jest wycieranie bądź czyszczenie zabrudzonej powierzchni, blatów roboczych, narzędzi czy dłoni. Z przyczyn historycznych dominuje wykorzystanie czyściw bawełnianych (szmat) – starych ubrań, które nie nadają się już do użytku i trafiają na linie produkcyjne lub serwisowe. W efekcie szmaty stają się narzędziem, które jest wykorzystywane przy serwisowaniu silników w samolotach odrzutowych bądź polerowania mebli kuchennych, które wkrótce mają trafić do mieszkania nowego nabywcy.

Skąd bierze się popularność szmat?

Przyczyna wydaje się prosta – szmaty są tanie w zakupie. Za worek mieszczący 10 kg szmat zapłacimy około kilkunastu złotych. Szmaty są duże i chłonne. Czy w takim razie szmata może być traktowana jako profesjonalne narzędzie? Nic bardziej mylnego!

Zalety czyściw Tork nad szmatami

Jednorazowe czyściwa dostarczają realne korzyści na linii produkcyjnej, które w łatwy sposób można zweryfikować. Zawsze mają tę samą jakość, rozmiar i gwarantują większą wydajność przy mniejszym nakładzie pracy. W przeciwieństwie do szmat, czyściwa Tork zostały wykonane z myślą o konkretnym zadaniu: czyściwa papierowe służą do wycierania, a mocniejsze czyściwa włókninowe idealnie sprawdzają się do czyszczenia lub polerowania. Czyściwo papierowe do trudnych zabrudzeń Tork 130060 będzie idealnym rozwiązaniem do prac konserwatorskich oraz do wycierania nadmiaru płynów ze stacji roboczej. W przypadku konieczności wytarcia większej ilości rozlewek wody lub oleju niezastąpione okaże się Czyściwo papierowe Tork do trudnych zabrudzeń przemysłowych 130080.

tork-czysciwa-papierowe-i-wlokninowe-warsztatowe.jpg

Czyściwa Tork oferują także bardzo duży wybór w przypadku zadań związanych z czyszczeniem. Od ekonomicznego Czyściwa włókninowego wielozadaniowego Tork 510104 po najmocniejsze w ofercie Tork Czyściwo włókninowe do trudnych zabrudzeń przemysłowych Tork 570137 – do każdego zadania można dobrać odpowiednie narzędzie. Dużą popularnością cieszy się Czyściwo włókninowe do zabrudzeń przemysłowych Tork 520304 – dzięki swojej wysokiej chłonności i elastyczności często wybierane jest jako uniwersalne czyściwo na linii produkcyjnej. Idealnie zbiera olej oraz smary z narzędzi, podłogi, czy maszyn. Kolejnym uniwersalnym czyściwem „do wszystkiego” jest Czyściwo włókninowe wielozadaniowe do trudnych zabrudzeń Tork 530104. Jest bardzo mocne, a dzięki dostępności w dwóch kolorach – białym oraz niebieskim – jest często wybierane do zastosowań w branży spożywczej. Wspominając o spożywcę nie można nie wspomnieć o Czyściwie włókninowym superwytrzymałym Tork 90537. Jego charakterystyczna dziurkowana struktura sprawia, że idealnie zamyka w sobie bród oraz organiczne pozostałości z linii produkcyjnej idealnie czyszcząc powierzchnię z oleju czy czekolady.

Czy to już wszystkie zalety czyściw jednorazowych Tork nad szmatami?

Nie, możliwość idealnego dopasowania czyściwa do konkretnego zadania to tylko jeden aspekt. Drugą, bardzo ważną zaletą jest fakt, że czyściwa Tork są rozwiązaniem systemowym. Dzięki profesjonalnym i poręcznym dozownikom oraz podajnikom korzystanie oraz przechowywanie czyściw jest dużo prostsze i bardziej profesjonalny od używania szmat.
Dozowniki Tork gwarantują mniejsze zużycie, mniejszy bałagan i mniej odpadów, a czyściwo jest zawsze pod ręką. Najpopularniejszym systemem jest dozownik na dużą rolę W1. Jest dostępny w dwóch wariantach: mobilny Stojak podłogowy na czyściwa Tork 652008 oraz montowany do ściany Dozownik ścienny na czyściwa Tork 652108. Zaletą pierwszego jest możliwość łatwego transportowania czyściwa między różnymi miejscami. Drugi zajmuje natomiast mniej miejsca wiec będzie idealnym rozwiązaniem stacjonarnym. W przypadku niewielkiej dostępności miejsca szczególnie polecanym dozownikiem jest Tork dozownik do czyściw w odcinkach 654008, który można zamontować na 3 różne sposoby: na śruby montażowe dostępne w standardzie lub akcesoryjny Zestaw przyssawek Tork Performance 206530 bądź akcesoryjny Zestaw magnesów do mocowania dozowników Tork 206540.

tork-czysciwa-do-trudnych-zabrudzen.jpg

Wiele zalet czyściw Tork, a co z ceną? Szmaty jednak są tańsze?!

Tak, szmaty są tańsze, ale wyłącznie w ujęciu jednostkowym. Jeżeli spojrzymy na całkowity koszt użycia czyściwa okaże się, że profesjonalny czyściwa jednorazowe mogą być tak samo tanie w użytkowaniu. Testy przygotowane przez niezależny instytut badawczy dowodzą, że korzystanie z czyściw Tork zapewnia oszczędność czasu oraz pieniędzy:

  • do 35% mniej czasu przeznaczonego na czyszczenie niż w przypadku zastosowania konwencjonalnego czyściwa bawełnianego
  • do 41% mniej rozpuszczalnika użytego do czyszczenia w porównaniu do czyściwa bawełnianego, co prowadzi do obniżenia kosztów i poprawy bezpieczeństwa
  • do 31% mniej wysiłku w porównaniu z czyściwem bawełnianym

Jeżeli do powyższych argumentów dodamy fakt, że produkty Tork pozwalają na redukcję kosztów utylizacji odpadów nawet o 80% względem szmat, a także są łatwiejsze w przechowywaniu (skompresowane bele szmat zajmują 4,5 raza więcej przestrzeni, okaże się korzystanie z systemowego rozwiązania Tork będzie znacznie bardziej optymalne. Także w aspekcie kosztowym.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych z wykorzystaniem formularza jest [NAZWA FIRMY] z siedzibą w [MIASTO], przy [ULICA, KOD POCZTOWY], e-mail: [EMAIL], nr tel. [TELEFON]. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.