Ścierki z mikrofibry – zastosowanie i kolorystyka
Dziś coraz większa uwagę przykładamy do ekologicznych rozwiązań podczas sprzątania. W szczególności kładziemy nacisk na ścierki wielokrotnego użytku, żeby nie zużywać dużo papieru. Na rynku obecnie jest tak dużo rodzajów ścierek, że można się złapać za głowę! Do wyboru są również różne kolory ścierek, ale czy wiedziałeś, że każdy z nich jest przeznaczony do różnych powierzchni? Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć o ścierkach z mikrofibry.
Mikrofibra – co to jest?
Na pewno niejeden raz zetknąłeś się z ofertą ubrań treningowych lub ręczników wykonanych z mikrofibry. Mówi się, że to najchłonniejszy materiał, który najlepiej sprawdza się szczególnie na siłowniach i w łazienkach. Nie bez powodu coraz częściej kupuje się ręczniki z mikrofibry – znacznie szybciej wchłaniają wodę niż klasyczne modele oraz szybciej schną.
Mikrofibra pochodzi od angielskiego microfibre, czyli inaczej – mikrowłókno. Jest produkowana z cienkich splotów włókien poliestrowych i poliamidowych, które znacznie lepiej zbierają brud w porównaniu z włóknami bawełnianymi.
Ścierki z mikrofibry są z kolei trochę jak mrówki – mogą przenosić 7 razy więcej (płynu), niż same ważą. Dzięki temu pojedyncza ścierka ważąca 80 gramów może wchłonąć nawet pół litra wody bez konieczności wyciskania. Ponadto jej mikrowłókna idealnie zbierają zanieczyszczenia z każdego rodzaju powierzchni i każdej szczeliny.
Jakie są zastosowania mikrofibry?
Ścierki z mikrofibry są jednymi z najbardziej wydajnych ścierek. Jest tak dlatego, że nie tracą swojej jakości nawet po kilkuset praniach. Są również uniwersalne ze względu na możliwość czyszczenia różnorodnych powierzchni. Można nimi czyścić okna, toaletę, podłogę i wiele innych. Poniżej zebraliśmy wszystkie zastosowania ścierki z mikrofibry.
Usuwanie kurzu
Ściereczkami z mikrofibry można sprzątać na sucho, wilgotno i mokro. Gdy na meblach zbierze się za dużo kurzu, polecamy najpierw wytrzeć powierzchnię na sucho. Potem najlepiej dodatkowo wyczyścić mebel płynem do czyszczenia. Mikrofibra poradzi sobie w obydwu przypadkach!
Polerowanie
Materiał z mikrofibry jest tak miękki, że świetnie nadaje się także do polerowania. Gdy np. na kranie zbierze się kamień lub osad na marmurze czy granicie, użyj ścierki z mikrofibry. Nie pozbywaj się zabrudzeń ostrymi gąbkami, żeby nie zarysować powierzchni! Namocz ścierkę specjalnym detergentem i delikatnie wypoleruj pole.
Czyszczenie dywanu
Dlaczego warto czyścić dywan ścierkami z mikrofibry? Ponieważ żeby wyprać dywan, należy najpierw posypać go proszkiem i mocno zwilżyć. Gdy chcesz odsączyć wodę, która wchłonęła brud z dywanu, uciskaj ścierkę w każdy mokry fragment.
Mycie okien
Żeby skutecznie umyć okna i pozostawić je bez smug, zrezygnuj z klasycznych ręczników papierowych. Ścierka z mikrofibry nie pozostawi po sobie żadnych fragmentów materiału. Namocz ją w płynie do mycia okien i wyczyść okno, a później wysusz je suchą ścierką.
Mycie naczyń
Klasyczne szmatki do czyszczenia nie poradzą sobie z tłustymi plamami na naczyniach. Za to gwarantujemy, że ścierka z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Jest o wiele bardziej wytrzymała i, jak wspomnieliśmy wcześniej, potrafi wchłonąć ogromną ilość płynów.
Czy kolor ścierki z mikrofibry ma znaczenie?
Tak, kolor ścierki zdecydowanie ma znaczenie, zwłaszcza dla firm sprzątających, ale nie tylko. Uporządkowany system kolorystyczny pomaga zapobiec czyszczeniu różnych rodzajów powierzchni tą samą ścierką. Niektórzy sami ustalają, do czego będzie służyć dana ścierka z mikrofibry. Jeśli nie chcesz pomylić się podczas sprzątania i zachować najwyższe standardy czystości, posłuż się naszymi sugestiami kolorystycznymi. Pod każdym linkiem znajdziesz również link do danego produktu, co znacznie ułatwi Ci proces zakupowy.
Kolory:
ścierki czerwone – wymagający, czyli obszary wymagające szczególnej higieny, jak np. łazienka i urządzenia sanitarne,
ścierki zielone – uniwersalny; do biurek, mebli, szaf itp.,
ścierki niebieskie – szklany, czyli idealny do okien, luster i szkła,
ścierki żółte – szczególny; przeznaczony do dezynfekcji.
Dzięki takiemu systemowi nie rozniesiesz zanieczyszczeń z jednej powierzchni na drugą. To ważne, żeby np. ścierką nasączoną silnym detergentem nie czyścić delikatnych powierzchni, bo mogą ulec zniszczeniu.
Potrzebujesz profesjonalnej chemii do czyszczenia domu? Sprawdź naszą zakładkę chemia do sprzątania, w której znajdziesz środki doskonale pasujące do ścierek z mikrofibry.
porady?
do nas dzwonić
można do nas pisać