Do usług!
0

Dozownik do mydła

Filtry
Sortuj według
Domyślne
Sortuj według
Cena
0 - 403 zł
Cena
Producent
Dozowanie
Identyfikator Systemu
Dozowanie
Zamknij

Dozowniki do mydła dostępne w ofercie Calde.pl stwarzają przed Tobą olbrzymi wybór i dają jeszcze więcej możliwości

Dozowniki do mydła to ważne wyposażenie każdej łazienki, dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się potrzebom danego miejsca. Inne wymagania będą panowały w łazienkach domowych, a inne w przestrzeni publicznej. Ważna jest również sama ilość osób, które każdego dnia odwiedzają daną łazienkę, niekiedy nawet kilkukrotnie. Mając informacje o natężeniu ruchu w łazience oraz jej przeznaczeniu, łatwo dobierzesz najlepszy dozownik do mydła o odpowiednim systemie dozowania. W ofercie internetowego sklepu Calde.pl znajdziesz:

 • Dozownik do mydła w płynie – najpopularniejszy typ dozowników do mydła, który można spotkać w większości polskich łazienek. O jego sukcesie zadecydowała szeroka dostępność wkładów, stosunkowo niska cena, a także nasze przyzwyczajenia. Dzięki temu dozownik do mydła w płynie stał się ponadczasowy i chętnie wykorzystywany zarówno w łazienkach domowych, jak i przestrzeni publicznej.

 • dozownik do mydła z funkcją piany – na rynku pojawił się stosunkowo niedawno, jednak już cieszy się olbrzymią popularnością w łazienkach o średnim i wysokim natężeniu ruchu. Dozownik do mydła wiszący z funkcją piany ogranicza zużycie środka myjącego, co pozwala znacznie zaoszczędzić na zakupie wkładów. Jednocześnie aksamitna pianka myjąca wywołuje pozytywne odczucia wśród użytkowników ze względu na właściwości nawilżające i pielęgnujące skórę. Elektryczny dozownik do mydła na pianę posiada specjalny wbudowany system spieniający, który zamienia wkład w płynie we wspominaną już piankę. Takie rozwiązanie cieszy się olbrzymią popularnością w łazienkach, z których każdego dnia korzystają dziesiątki, setki, a nawet tysiące osób. Ze względu na swój prestiż rozwiązanie to jest jednak stosowane również w niewielkich łazienkach.

 • dozownik do mydła w sprayu – to najnowszy pomysł projektantów, którzy nieustannie poszukują sposobów na ograniczenie zużycia środka myjącego i idące za tym oszczędności. W porównaniu z dozownikami do mydła w płynie dozownik w sprayu jest znacznie wydajniejszy, dzięki czemu może być stosowany w łazienkach o wysokim natężeniu ruchu. Na ten moment trudno jest znaleźć bardziej oszczędny system dozowania.

 • dozownik do mydła pod prysznic – to rozwiązanie popularne w hotelach, pensjonatach i motelach, które pozwala zrezygnować w wyposażenia każdego gościa w niewielką buteleczkę z mydłem. Tego typu dozownik do mydła wiszący może zostać napełniony żelem pod prysznic, szamponem do włosów, odżywką lub balsamem do ciała, dzięki czemu goście mają dostęp do podstawowych kosmetyków.

 • dozownik do mydła bezdotykowy – elektryczny dozownik do mydła z wbudowanym sensorem ruchu to obecnie najbardziej higieniczne rozwiązanie dostępne na rynku. Produkt idealnie sprawdza się w każdej łazience, z której korzysta większa ilość osób.

 • dozownik do mydła automatyczny – produkt dostępny w wielu wariantach, spośród których najpopularniejszy jest dozownik do mydła z funkcją piany oraz dozownik na mydło w płynie.

 • dozownik łokciowy – świetnie zastępuje dozownik do mydła automatyczny, stanowiąc jego alternatywną, równie bezpieczną wersję.


Dozownik na mydło to wyposażenie, bez którego ciężko już wyobrazić sobie niejedną łazienkę. Idealnie sprawdza się zwłaszcza w toaletach publicznych, z których korzysta każdego dnia wiele osób. Dozownik do mydła ścienny to rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze oraz bardziej higieniczne od tradycyjnego mydła w kostce, które sprawdza się jedynie w przypadku użytku domowego. Rozwiązanie to pozwala również znacznie zaoszczędzić na zakupie środków higienicznych, ponieważ do umycia dłoni wystarcza już jedna pompka wybranego środka myjącego. W naszej ofercie znajdą Państwo dozowniki do mydła marki Tork, które słyną na całym świecie z wysokiej jakości wykonania oraz nacisku na ekonomię i praktykę w codziennym użytkowaniu przez wiele osób.

W naszej ofercie znaleźć można podajnik na mydło odpowiedni do wielu łazienek. Dla Państwa wygody proponujemy produkty do łazienek publicznych, domowych oraz szpitalnych. Wśród dostępnych produktów proponujemy dozowniki:

Dozowniki do mydła wiszące - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup dozownika na mydło jest inwestycją na wiele lat, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i potrzeby. Pod uwagę trzeba wziąć, chociażby takie czynniki jak ilość osób korzystających z łazienki, jej powierzchnia, kolorystyka oraz oczekiwany poziom higieny. Każdy dozownik mydła z naszej oferty ma nieco inne parametry, dlatego z pewnością każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Podczas wyboru produktu należy zdecydować, czy zależy nam na wykorzystaniu higienicznych wkładów jednorazowych, czy bardziej ekonomicznego mydła dolewnego. Ważne są również same wymogi higieniczne danego miejsca. Jeśli maksymalne ograniczenie ryzyka przenoszenia krzyżowych zakażeń bakteryjnych jest bardzo istotne, np. w szpitalach, przychodniach lub gabinetach kosmetycznych, to dozowniki na mydło powinny być wyposażone w system aplikacji bezdotykowej lub aplikacji łokciowej. Inną istotną kwestią jest sama pojemność dozownika, która przekłada się na częstotliwość obsługi urządzenia, połączonej z uzupełnianiem wkładów. Jeśli zależy nam na sporej oszczędności, warto zdecydować się na dozowniki do mydła w pianie lub sprayu, które uznawane są za najbardziej wydajne. Wielu użytkowników jednak z pewnością zainteresuje sam design akcesoriów łazienkowych, które powinny stanowić spójne uzupełnienie wystroju wnętrza. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty w klasycznych kolorach z tworzyw sztucznych lub ze stali nierdzewnej, a wykorzystane materiały są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Dozownik do mydła - jaką wybrać pojemność?

Dostępne dozowniki do mydła w zależności od miejsca przeznaczenia mają również różne pojemności. Standardowy podajnik na mydło do użytku domowego oraz w łazienkach o niewielkim natężeniu ruchu ma pojemność około 300 ml. Toalety, z których korzysta większa liczba osób, wymagają natomiast zastosowania akcesoriów znacznie pojemniejszych. Standardowo mamy do wyboru od 500 do nawet 1000 ml, które zapewniają gościom łazienki niemalże nieprzerwany dostęp do mydła. Oczywiście wciąż bardzo ważna pozostaje kontrola zawartości detergentu przez personel sprzątający, jednak decydując się na duży dozownik do mydła można mieć pewność, że wystarczy go na zdecydowanie dłużej. Alternatywą dla wyboru największego dozownika jest zamontowanie przy każdej umywalce kilku mniejszych pojemników, które również świetnie spełnią swoją funkcję.

Dozownik do mydła - jaki sposób dozowania wybrać?

Skupiając się na sposobie dozowania środka myjącego, dozowniki do mydła możemy podzielić na:

 • przyciskowe,
 • łokciowe,
 • automatyczne.

Dozownik do mydła przyciskowy jest najbardziej rozpowszechnionym typem w łazienkach publicznych. Często decyduje o tym jego korzystniejsza cena, mała awaryjność, intuicyjna obsługa oraz brak narzuconych odgórnie szczególnych wymagań sanitarnych. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele dozowników przyciskowych, które idealnie sprawdzą się w urzędach, biurach, placówkach oświaty oraz innych instytucjach użytku publicznego.

Dozownik mydła łokciowy jest najczęściej wybierany do placówek opieki medycznej, laboratoriów oraz gabinetów kosmetycznych, czyli wszędzie tam, gdzie szczególnie istotny jest wysoki poziom higieny. Dozowniki tego rodzaju są wykorzystywane bardzo często, a ich zaletą jest również możliwość wypełnienia ich wkładem z płynem dezynfekcyjnym.

Dozownik do mydła automatyczny jest najbardziej higieniczny spośród wymienionych modeli. Fakt ten wynika z możliwości bezdotykowej aplikacji potrzebnej ilości mydła, dzięki wbudowanemu sensorowi reagującemu na ruch. Dozowniki tego rodzaju są najbardziej kosztowne, przez co najczęściej wybierane są do łazienek, gdzie wysoka jakość obsługi gości jest wyjątkowo istotna.

Podajnik na mydło - na jaki sposób uzupełniania warto się zdecydować?

Sposoby uzupełniania dozowników na mydło zasadniczo można podzielić na dwa rodzaje:

 • na wkłady jednorazowe,
 • na mydło dolewne.

Dozownik na mydło z wkładami jednorazowymi sprawdza się w miejscach, gdzie przepisy nie dopuszczają wykorzystania mydła dolewnego lub gdy zależy nam na wykorzystywaniu konkretnego środka myjącego, dostępnego jedynie w opakowaniach jednorazowych. Nie ma wątpliwości, że wkłady są wyborem bardziej higienicznym, ponieważ po zużyciu trafiają bezpośrednio do kosza, co uniemożliwia namnażanie się bakterii w dozowniku. Minusem tego rozwiązania jest jednak wyższa cena oraz produkcja większej ilości odpadów. Dozownik na mydło dolewne lepiej sprawdzi się więc w miejscach, których użytkownicy dbają o ekologię.

Dozownik do mydła - dostępne obudowy i design

Dozownik do mydła ścienny to jeden ze stałych elementów wyposażenia łazienki. Bardzo istotne więc, aby stanowił on spójną całość z innymi akcesoriami łazienkowymi oraz aranżacją całego pomieszczenia. Dobrą praktyką jest więc zakup całej serii akcesoriów łazienkowych, obejmujących dozownik mydła, dozownik do ręczników papierowych oraz do papieru toaletowego, od tego samego producenta. Wybór konkretnej linii produktów daje gwarancję, że zakupione urządzenia będą wykonane z tego samego materiału, w identycznych odcieniach oraz spójnych kształtach.

Najczęściej dozowniki do mydła wytwarzane są z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Wbrew pozorom produkt plastikowy wcale nie oznacza małej wytrzymałości. Wykorzystywane tworzywo ABS oraz poliwęglan są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, nie pozostawiają śladów po palcach oraz łatwo utrzymać je w czystości. Ich niewątpliwą zaletą jest również odporność na korozję, co w wilgotnych warunkach łazienkowych ma wyjątkowo duże znaczenie. W naszej ofercie występują w klasycznych kolorach, a dozownik do mydła czarny lub biały sprawdzi się niemalże w każdej łazience.

Dozownik do mydła wiszący ze stali nierdzewnej charakteryzuje się eleganckim wyglądem oraz wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Będzie on szczególnie dobrym wyborem w przypadku nowoczesnych łazienek, stawiających na minimalistyczne wykończenie. Ze względu na łatwe pozostawianie widocznych odcisków palców, lepiej zdecydować się na dozownik ze stali matowej, który będzie zdecydowanie bardziej praktyczny, jeśli personel sprzątający nie jest w stanie często doglądać jego stanu.

Automatyczny dozownik mydła jest wygodny i wyraźnie podnosi poziom higieny oraz zapobiega powstawaniu krzyżowych zakażeń bakteryjnych

Automatyczny dozownik do mydła wyposażony w czujnik ruchu na podczerwień to rozwiązanie, które umożliwia bezdotykowe dozowanie mydła. Propozycja ta jest więc zdecydowanie bardziej higieniczna, ponieważ każdy użytkownik łazienki pobiera mydło bezdotykowo, podstawiając ręce pod urządzenie. Automatyczny dozownik mydła z czujnikiem ruchu minimalizuje ryzyko krzyżowych zakażeń bakteryjnych, dlatego doskonale sprawdza się w szpitalach, przychodniach i placówkach medycznych, a także w miejscach o podwyższonym standardzie higieny. Dozownik automatyczny do mydła oznacza też oszczędność płynu, ponieważ bezdotykowy sposób obsługi pozwala ustawić jednakową dawkę dozowanego środka myjącego.

Klasyczny dozownik do mydła w płynie do łazienek domowych oraz przestrzeni publicznej to wygodne i wszystkim znane rozwiązanie do mycia dłoni

Tradycyjny pojemnik na mydło w płynie charakteryzuje się prostą oraz intuicyjną obsługą, dzięki czemu jest wciąż jednym z najchętniej wybieranych modeli. Na uniwersalność dozownika składa się także klasyczny design produktu oraz stonowana paleta kolorystyczna. Do wyboru mamy dozownik do mydła czarny, biały lub ze stali nierdzewnej, a każdy z nich wyróżnia się dużą funkcjonalnością oraz ponadczasowością. Dozownik mydła, powinien też być bardzo intuicyjny i wytrzymały, co możemy uzyskać stosując sprawdzone, oraz markowe rozwiązania, wykonane z najlepszych materiałów.

Nowoczesny dozownik do mydła w pianie to sposób na ograniczenie zużycia mydła oraz zapewnienie gościom przyjemnych doznań podczas mycia dłoni

Dozownik spieniający mydło to stosunkowo nowa pozycja na rynku pojemników na mydło. Jego wydajność przewyższająca tradycyjne mydło w płynie szybko jednak sprawiła, że dozowniki z funkcją piany stały się bardzo popularne. Każdy dozownik mydła w piance został zaprojektowany w taki sposób, aby dedykowany mu wkład został podczas dozowania zamieniony w delikatną piankę, która jest przyjemna dla skóry. Dzięki temu dozowniki do mydła robiące pianę wykorzystywane są w łazienkach o wysokim natężeniu ruchu oraz w strefach VIP, gdzie stosowanie nowoczesnych rozwiązań jest niemalże koniecznością.

Rewolucyjny bezdotykowy dozownik do mydła to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa oraz podniesienie poziomu higieny w każdej łazience

W naszej ofercie można znaleźć zarówno tradycyjne dozowniki mydła z przyciskiem, jak i propozycje bezdotykowe. Zwłaszcza w łazienkach o średnim i wysokim natężeniu ruchu oraz w miejscach o podwyższonym standardzie higieny warto zainwestować w dozownik mydła bezdotykowy, który znacznie podnosi bezpieczeństwo gości. Rozwiązanie to pozwala zminimalizować ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych, które wzrasta w przypadku urządzeń wymagających dotykowej obsługi. Bezdotykowy dozownik do mydła, pełni też funkcję zapobiegania zakażeniom krzyżowym, tak ważnym aspekcie utrzymania higieny. 

Praktyczny dozownik do mydła ze stali nierdzewnej dodaje elegancji łazience oraz jest ponadczasowy, dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza

Każda łazienka jest inna, dlatego w swojej ofercie posiadamy dozowniki wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz ze stali nierdzewnej. Stawiamy na uniwersalność, dzięki czemu każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Dozowniki łokciowe to bezpieczeństwo użytkowania bez bakterii i wirusów

Dozowniki łokciowe to wysoce wyspecjalizowane urządzenia, przeznaczone do użytku w miejscach szczególnie narażonych na obecność bakterii, wirusów oraz wymagających utrzymywania wysokiego poziomu higieny, co czyni z nich produkty idealnie sprawdzające się przede wszystkim w placówkach medycznych oraz gabinetach lekarskich. Dzięki temu, że dyspensery obsługiwane są naciskaną przy pomocy łokcia lub ramienia dźwignią, korzystanie z nich pozwala uniknąć dotykania dozownika zabrudzonymi dłońmi, co jest nieocenioną zaletą tych urządzeń. Łokciowe dozowniki mydła to także urządzenia, które najczęściej dostosowane są do rozmaitych płynów antybakteryjnych oraz dezynfekcyjnych, pozwalających pozbycia się wszelkich zarazków. Coraz nowocześniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu dozowniki łokciowe cieszą się rosnącą popularnością nie tylko w miejscach, gdzie rygorystycznie przestrzegane są przepisy BHP, ale pojawiają się również w ogólnodostępnych łazienkach i toaletach publicznych.

Dobierz dozownik odpowiedni do swoich potrzeb 

Łokciowe dyspensery mydła to urządzenia projektowane z myślą o zachowaniu najwyższego poziomu higieny. Wykonane z rozmaitych materiałów, dostosowane do różnych rodzajów płynów dezynfekcyjnych dozowniki różnią się między sobą na tyle, że warto zapoznać się z ich specyfikacjami i dobrać takie, które najlepiej sprawdzą się w pożądanych przez nas warunkach. Do najistotniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas doboru odpowiedniego dla nas dozownika, należy to, czy dozownik wykorzystywany będzie do płynów dezynfekcyjnych, mydła dolewanego czy łatwych w uzupełnianiu wkładów jednorazowych. Ustalić trzeba, jaka będzie jego pojemność oraz dodatkowo przeanalizować design, wielkość, kolor i materiał z jakiego została wykonana obudowa podajnika aby odpowiednio wpasował się do wystroju wnętrza.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatnosci sklepu.

Góra
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Sprzedawca Calde sp z o.o. sp k.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: sklep@calde.pl lub tel.: 531 101 811.