Do czego przydają się w domu ręczniki papierowe?
Zapewne każdy z nas wie czym jest ręcznik papierowy ponieważ jest on używany w większości gospodarstw domowych. Mogłoby się wydawać że ręcznik papierowy jest po prostu ręcznikiem wykonanym z celulozy lub makulatury a do wyboru mamy tylko wielkość rolki i kolor. Należy zaznaczyć że oprócz ręczników w roli są również ręczniki w tzw. składce. Kupując ręcznik papierowy należy do niego podejść jak do narzędzia, które służy nam do wykonania jakiegoś zadania. Dlatego warto się zastanowić co robimy lub jakie czynności wykonujemy ręcznikiem najczęściej w naszym domu i dobrać odpowiednie rozwiązanie.
Oczywiście podstawowym zastosowaniem ręcznika papierowego jest osuszanie rąk. Jest to o tyle ważne ponieważ jest to metoda najbardziej higieniczna. Czy wyobrażasz sobie aby wycierać dłonie ręcznikiem wielorazowego użytku wykonanego z np. bawełny, a którym to wcześniej ty lub ktoś z niego korzystał ? Ręcznik papierowy daje tą gwarancję, że używany jest tylko raz w dodatku do tej jednej konkretnej czynności. Zatem do czego jeszcze może nam się przydać w domu ręcznik papierowy i co możemy nim wycierać.
Rozwiązania TORK® pozwalają na dopasowanie zarówno sposobu dozowania jak również samego ręcznika. Skupmy się na czynnościach oraz miejscach gdzie używamy ręczników. Zacznijmy od łazienki. Oczywiście po skorzystaniu z toalety należy umyć i osuszyć ręce, jeżeli chcemy wywrzeć wrażenie na gościach sprawdzi się tutaj ręcznik w systemie składki wielopanelowej, który będzie dobrze chłonął wodę a jednocześnie będzie bardzo miękki (100297) lub (100288). Jeżeli w naszej toalecie nie mamy miejsca na kosz na śmieci, idealnym rozwiązaniem będzie ręcznik, który będzie rozpuszczał się w kanalizacji (129089) dzięki czemu nie zapchamy rur. Zaproponowane rodzaje ręczników występują w systemie Tork Xpress® potocznie zwanymi ręcznikami wielopanelowymi lub też możemy użyć ręcznika (120016) który występuje w systemie Tork Matic® czyli ręcznika w roli odcinanego po listach z dozownika.
Przykładowe ręczniki papierowe
Czy to ostatnie z zastosowań ręcznika papierowego w łazience? Otóż nic bardziej mylnego... Kolejnym rozwiązaniem, szczególności ważnym dla Pań, może być wycieranie twarzy np. po demakijażu, maseczkach itp. Jest to bardzo higieniczne rozwiązanie, szczególnie ważne w momencie oczyszczania skóry twarzy, która jest bardzo wrażliwa na różnego rodzaje bakterie.
Pozostając dalej w obszarze kosmetycznym, ręcznik papierowy świetnie się sprawdzi jako podkładka przy malowaniu paznokci. Nie dość, że zabezpieczy powierzchnię blatu lub innego mebla to jeszcze idealnie sprawdzi się do stosowanych w tym procesie różnego rodzaju zmywczy. Świetnie w tej roli sprawdzi się ręcznik typu wielopanelowego 120289 lub 100288 ze względu na to że są to ręczniki układane w tzw. M czyli 4 panele i są na tyle duże, że pokryją większą powierzchnię blatu dając swobodną przestrzeń na położenie dłoni.
Przechodząc do kolejnego obszaru jakim jest kuchnia, możemy wykorzystywać ręcznik papierowy do osuszania owoców po myciu. Myjąc owoce przed spożyciem lub zaraz po przyniesieniu do domu musimy je gdzieś odłożyć. Posiadając ozdobną misę która wykonana jest z materiału który jest np. z siatki, zamoczymy blat kuchenny. Jeśli włożymy je do np. misy szklanej ociekająca woda pozostanie i może to przyspieszyć zepsucie owoców. I w tej sytuacji również ręcznik papierowy będzie miał swoje zastosowanie. Dlatego tak ważne jest aby ręcznik był bardzo chłonny oraz nie rozpadał się w kontakcie z wodą do czego idealnie nadadzą się produkty (100289, 100288, 100297). Wszystkie te ręczniki wykonane są w technologii QuickDry dzięki czemu ich chłonność oraz efektywność jest dużo większa.
Pozostając w obszarze kuchni, kolejnym zastosowaniem jest odsączanie z tłuszczu. Żyjemy w czasach w których zwracamy uwagę nie tylko na to co jemy, lecz również w jaki sposób jest to przygotowywane. Minęły już czasy smażenia potraw na głębokim tłuszczu, a nawet ta niewielka ilość tłuszczu zakładając że robimy to na np. patelni teflonowej nie jest pożądana. I tutaj również z pomocą przychodzą nam ręczniki papierowe (100289,100288), którymi można odsączyć tłuszcz po wyjęciu potrawy z patelni lub wytrzeć patelnię.
Następnym zastosowaniem ręcznika w kuchni jest po prostu wycieranie naczyń po umyciu. Nie zawsze możemy używać zmywarki i czasami musimy osuszyć coś ręcznie, w tej sytuacji idealnie sprawdzi się wyjątkowo chłonny ręcznik papierowy (100289).
Ręcznik w kuchni posłuży nam również do przygotowania potraw np. mięsnych. Istotną kwestią jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci koloru ręcznika. Stosuje się ręczniki niebieskie, które barwią się na kolor inny niż potrawa, którą przyrządzamy, ponieważ ręcznik taki przy kontakcie z jakąkolwiek cieczą zabarwi się na granatowo, co tym samym pozwoli nam uniknąć sytuacji pozostawienia jego kawałków na przygotowywanej potrawie. W tej roli świetnie sprawdzi się ręcznik (473391). Ciekawostką niech będzie fakt, że nie ma zbyt wielu potraw w kolorze niebieskim, co niejako daje niemalże pewność, że nie pozostawimy go nigdzie w przygotowanej potrawie.
Innym zastosowaniem ręcznika papierowego, może być również wykorzystanie ręcznika jako podkładki np. w szufladzie ze sztućcami w obiektach gastronomicznych.
Ręcznik papierowy sprawdzi się również jako serwetka do wycierania np. dziecka w trakcie posiłku. Odpowiednim wyborem będzie ręcznik produkt (290158), ze względu na to że posiada on 2 panele i jest jednowarstwowy przez co w jednej paczce (bindzie) jest go znacznie więcej i wystarczy go na dłużej.
W każdym gospodarstwie domowym przychodzi czas na porządki a podczas nich wycieranie różnych powierzchni drewnianych czy też szklanych. Potrzebujemy tutaj ręcznika który nie pozostawia tzw. pyłków i smug. Przy takich pracach możemy wykorzystać ręcznik papierowy (290163), który dzięki dwóm warstwom jest chłonny a jednocześnie nie zostawia pyłków na szybach i lustrach.
Jeśli myślimy o ręczniku papierowym najczęściej kojarzymy go z obszarem łazienki lub kuchni, nic bardziej mylnego. Ręcznik papierowy z powodzeniem możemy wykorzystać przy pracach związanych np. z hydrauliką. Po pierwsze przy takich pracach zawsze pojawia się ciecz, którą należy wytrzeć, a tutaj potrzebujemy chłonnego produktu w postaci ręcznika (100297,100288). Innym zastosowaniem może być położenie suchego ręcznika w celu sprawdzenia czy nie ma żadnego wycieku w czym pomoże nam ręcznik (473480), który dzięki niebieskiemu kolorowi wskaże dokładnie miejsce ewentualnego kapania.
Następnym miejscem w którym wykorzystujemy ręcznik papierowy jest warsztat lub garaż. Tutaj potrzebujemy ręcznika który będzie łatwo dostępny i jednocześnie zabezpieczony przed niechcianym zabrudzeniem ze względu na warunki zewnętrzne. Odpowiedni będzie ręcznik w systemie Tork Reflex® i ręcznik (473242).
Jeszcze innym zastosowaniem, ale ciągle pozostającym w obszarze gospodarstwa domowego, może być np. grill gdzie potrzebujemy również ręcznika papierowego, którym będzie można wytrzeć coś na szybko, odłożyć jakąś potrawę z grilla albo który posłuży nam jako serwetka. Uniwersalnym produktem który spełni wszystkie te oczekiwania będzie ręcznik (473242).
Należy podkreślić, że są to tylko wybrane zastosowania ręczników papierowych a wskazane produkty posiadają certyfikat do kontaktu z żywnością jakże ważne w kontekście higieny w tego typu zastosowaniach.
Mówiąc o ręcznikach nie sposób nie wspomnieć, że każdy z nich dozowany jest w systemie listków (odcinków), dzięki systemom dozowania takim jak Tork Reflex® czy Tork Xpress®. Dodatkową zaletę uzyskujemy dzięki np. dozownikom nablatowym (552200,552208,460005) lub (473186) które dają nam pełną mobilność i niczym nieograniczoną inwencje ich zastosowania.
Popularne czyściwa i ręczniki papierowe
porady?
do nas dzwonić
można do nas pisać