Przerwa techniczna. Sklep tymczasowo niedostępny - zapraszamy wkrótce.

Do higieny - wszystko w jednym miejscu!
28 styczeń 2020, 11:01

Jaki dozownik najlepszy? Czym kierować się w wyborze dozowników w służbie zdrowia…

Jaki dozownik najlepszy? Czym kierować się w wyborze dozowników w służbie zdrowia…

Mając styczność ze służbą zdrowia taką jak - szpital, przychodnia czy gabinet stomatologiczny można zauważyć jak wiele różnorodnych dozowników na mydło oraz płyn do dezynfekcji rąk widujemy w tych miejscach…. Są to dozowniki tzw. „dolewane”, na butelki 500ml a także coraz więcej bezpiecznych „systemów zamkniętych”. Pojawia się pytanie, czym kieruje się dana placówka decydując się właśnie na taki a nie inny dozownik? Niewątpliwie za pierwszymi dwoma systemami przemawia cena, ale czy w dzisiejszych czasach cena powinna być wyznacznikiem bezpieczeństwa?

higieniczne-mycie-rak.jpg

Zgodnie z raportem WHO to właśnie nieprzestrzeganie higieny rąk jest jedną z głównych przyczyn zakażeń szpitalnych związanych z pobytem chorego w placówce medycznej. A więc, co za tym idzie, to nasze ręce są głównym wektorem przenoszenia drobnoustrojów. Dlatego też wybór dozowników na mydło oraz płyn do dezynfekcji rąk odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Marka Tork wychodząc naprzeciw oczekiwaniom świadomym oraz wymagającym klientom, posiada w swojej ofercie dozowniki w systemie zamkniętym a więc najbezpieczniejsze systemy.

Co znaczy „system zamknięty”?

To system przeznaczony głównie do obszaru medycznego charakteryzujący się jednorazowymi wkładami ze specjalną zastawką uniemożliwiająca kontaminację wkładu, a co za tym idzie - brak kontaktu mydła lub płynu dezynfekcyjnego z dozownikiem.

Tork oferuje swoim klientom trzy rodzaje dozowników tak, aby każda placówka medyczna znalazła model spełniający jej oczekiwania.

  • Dozownik z ramieniem dozującym 560100 do mydła w płynie i płynu dezynfekcyjnego jest najczęściej wybierany do gabinetów zabiegowych (lekarskich, pielęgniarskich), sal wybudzeniowych, pooperacyjnych, intensywnej terapii czy brudowników.
  • Dozownik uruchamiany poprzez klawisz 560000 do mydła świetnie sprawdzi się na salach chorych, w łazienkach czy magazynach.
  • Dozownik automatyczny (sensorowy) 561600 do mydła w pianie oraz płynu dezynfekcyjnego ma zastosowanie w izolatkach, na blokach operacyjnych oraz śluzach.
higieniczne-mycie-rak-szpital.jpg

Dozownik płynów dezynfekcyjnych

Każdy dozownik Tork do mydła i płynu dezynfekcyjnego nie posiada przestrzeni trudnodostępnych, co ułatwia utrzymanie czystości wewnątrz oraz uniemożliwia namnażanie się drobnoustrojów. Jest wykonany z wytrzymałego ABS oraz posiada okienko ułatwiające identyfikację wkładu. Na plecach wykonane są fabryczne otwory, dzięki którym dopasowujemy się do istniejących już w ścianach otworów, jest też możliwość montażu za pomocą taśm dwustronnych.

Decydując się na współpracę z marką Tork możemy mieć pewność, iż stanowiska pracy będą bezpieczne dla personelu jak i pacjentów a spójny design z produktami do kompleksowej higieny rąk, takich jak osuszanie rąk, zbuduje profesjonalny wizerunek placówki.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych z wykorzystaniem formularza jest [NAZWA FIRMY] z siedzibą w [MIASTO], przy [ULICA, KOD POCZTOWY], e-mail: [EMAIL], nr tel. [TELEFON]. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.